Aselsan Yönetim Kurulu Başkanından Önemli Açıklamaları!


Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile ASELSAN arasında ASELSAN Macunköy tesislerinde yapılan törenle mesleki eğitim iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Türkiye’nin ortaöğretim alanında savunma sanayi sistemlerine yönelik ilk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulacak.

Çalışanın Sesi Çalıştaylarının ikincisini “Birlikte İleriye Zirveye” temasıyla 600’den fazla ASELSAN mühendisinin katılımı ve katkılarıyla gerçekleştirdik. Unvan ve yaptığı işten bağımsız olarak tüm çalışanlarımızın görüş ve önerilerinin şirket içerisinde alınacak aksiyon ve kararlara katkı sağlayacağının bir kez daha altını çizdik.

ASELSAN çalışanları ve eşleri için ASELSAN ve Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen
Aile Eğitim Programlarının ilki gerçekleştirildi. Seminere okul öncesi eğitimin çocukların hayatlarındaki önemini
vurgulamak ve ailelerin farkındalığını arttırmak için çalışanlarımızı ve eşlerini davet ettik.

 

“Türkiye’nin ortaöğretim alanında savunma sanayi sistemlerine yönelik ilk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulacak.”

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu çok sayıda ürün ve sistemin teslimatını tamamladık. MİLGEM’in dördüncü gemisi olan TCG KINALIADA için üretilen ARES-2N Elektronik Destek Sisteminin fabrika kabul testleri başarıyla tamamlandı. Katar Silahlı Kuvvetlerine teslim edilen Ejder Yalçın araçlarında bulunan SERDAR Uzaktan Komutalı Füze/Silah Sistemi Katar Milli Gününde düzenlenen askeri geçit töreninde sergilendi.

Mobil iletişim teknolojilerinin milli tasarım ile kazanımında önemli bir yere sahip olan ve bir mihenk taşı olarak görülen ULAK Baz İstasyonunun, mobil operatör Turkcell’e yapılan ilk parti teslimatı başarıyla tamamlandı. İHASAVAR sistemine yönelik yurt içi ve yurt dışı müşteriler ile imzalanmış olan farklı sözleşmeler kapsamında 500. sisteme ilişkin teslimat gerçekleştirildi. DEPAR Güç Kalitesi Ölçüm Cihazları ile İzleme ve Kontrol Yazılımının kabul muayene testleri başarıyla tamamlandı ve sistemin BEDAŞ’a teslimatı gerçekleştirildi.

 

BMC Vuran aracına entegre edilen, Mehmetçiğin yeni süngüsü ALKAR 120 mm Havan Silah Sistemimiz görev yerine geliştirip üreten ekip tarafından uğurlandı. HIZIR Suüstü Gemileri için Torpido Karşı Tedbir Sisteminin MİLGEM üçüncü gemi (TCG BURGAZADA) deniz kabul testleri, dördüncü gemi (TCG KINALIADA) fabrika kabul testleri tarihlerinde başarıyla tamamlandı.

Aynı dönemde çok sayıda iş birliğine de imza attık: SEFİNE Tersanesi tarafından inşa edilecek Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisinin savaş sistemi bileşenleri ASELSAN-HAVELSAN İş Ortaklığı tarafından sağlanacak. Savunma Sanayii Başkanlığı Ar-Ge Projeleri imza Töreninde ASELSAN, dört proje için imza attı. Camın tüm temel alanlarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu ile ASELSAN, ortak projeler geliştirmek üzere birlikte çalışacak.

Ocak ayında Şirketimiz ve sektörümüzle ilgili gelişen olaylara bültenimizin sayfalarında yer vermeye çalıştık. Ülkemizin güçlü ve güvende yarınları için çalışmaya devam eden tüm arkadaşlarım adına saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN
Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür


Like it? Share with your friends!

307SHARES
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in