ASELSAN’DAN DEPAR GÜÇ KALİTESİ ÖLÇÜM SİSTEMİ TESLİMATI


Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) ve ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında geliştirilen DEPAR Güç Kalitesi Ölçüm Cihazları ile İzleme ve Kontrol Yazılımının kabul muayene testleri başarıyla tamamlandı ve sistemin BEDAŞ’a teslimatı gerçekleştirildi.
21 ay gibi kısa bir sürede geliştirilen ve devreye alınan bu sistem, ASELSAN’ın hem elektrik dağıtım şebekesine yönelik ilk sistem çözümü hem de akıllı şebeke ve enerji yönetimi faaliyet alanında teslimatı yapılan ilk ürünü oldu. Böylece, ASELSAN Enerji Sistemleri elektrik dağıtım şebekesini AG kılcallarına kadar izleyip kontrol
edilebilmesini sağlayarak geleceğin akıllı şebekelerine ulaşmaya yönelik büyük bir adım attı.

 

 

DEPAR Güç Kalitesi Ölçüm Cihazları; alçak gerilim elektrik şebekesinde ölçme, kontrol ve izleme işlevlerini sağlayan, hem analizör hem sayaç olarak görev yapan, mobil haberleşme altyapısına sahip, her fider için ayrı bir analizör kullanmak yerine tek cihazla ana bara ve 12 adet AG çıkış fiderine kadar ölçüm yapabilen yenilikçi bir ölçüm cihazıdır.
DEPAR Ölçüm Cihazları ve İzleme ve Kontrol Yazılımı ile trafo merkezlerindeki 3000’i aşkın veri uzaktan izlenebilmekte, 12 AG fideri ile ana bara güç kalitesi ve enerji parametreleri takip edilebilmekte, olumsuz şebeke olayları için anında alarm oluşturulmaktadır.

 

DEPAR

DEPAR cihazı, alçak gerilim dağıtım şebekesinde güç kalitesi parametrelerinin IEC 61000-4-30 Class S standardı ile uyumlu olacak şekilde ölçümü ve analizi için tasarlanmıştır. AG tarafında 12 fidere kadar ölçüm kabiliyetine sahiptir. Dahili GSM/GPRS modemi ile dağıtım şebekesinin uzaktan izlenmesi ve kontrolüne imkan sağlamaktadır.

Kullanım Alanları

  • Elektrik Dağıtım Şebekeleri
  • Elektrik Dağıtım Trafo Merkezleri

Uygulamalar

  • Güç Kalitesi Ölçümü
  • Enerji Ölçümü
  • Uzaktan İzleme ve Kontrol

Bu ürün, ASELSAN ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. işbirliği ile geliştirilmiştir.


Like it? Share with your friends!

121SHARES
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in