CS-NIITEK Chemring Group Husky Mayın Tespit Aracı Tekzip Yazısı


Bu yazı, 03.03.2018 tarihinde Sitemiz www.trsavunmasanayi.net’de yayınlanan “Tsk’ya atılan Husky Kazığı Afrin Sınırında Görüntülendi” başlıklı habere ait tekzip/düzeltme yazısıdır.

3 mart 2018 tarihinde sitemizde CS-NIITEK Chemring Group’a ait HUSKY MOUNTED DETECTION SYSTEM (HMDS) aracı hakkında medyada yer alan iddialar kapsamında hazırlanıan “Tsk’ya atılan Husky Kazığı Afrin Sınırında Görüntülendi” başlıklı yazı yayınlanmıştır. Üretici firmanın hukuk çerçevesinde uyarı ve bilgilendirmesi ile yazı içeriği hakkında düzeltme hazırlamamız gerekmiştir.

Husky aracı söz konusu yazıda da geçen medyada yer alan iddiaların aksine başarısız ve  gayrı işlevsel olmadığı firma tarafından yeterli beyanat ile belirtilmiş, hatta TSK operasyonlarında gösterdiği başarı ile bir takım askerimizin hayatını kurtardığı da belirtilmiştir.

Yazı içeriğinde mevcut olan Husky aracı fotoğrafında belirtilenin aksine Husky mayın tarama aracı firmanın ibaresi ışığında belirtiyoruz ki Zeytin Dalı harekatı zamanında Bakım/Eğitim faaliyetleri devam ettiğinden Afrin sınırında bulunmamıştır. Ayrıca söz konusu fotoğraf sosyal medyada birden fazla platforma paylaşılmış olup Afrin sınırının aksine sadece bir tatbikat görüntüsü olduğu firma tarafından beyan edilmiştir.

Bunun yanında yazıda Husky aracı ile Bozena insansız mayın temizleme aracı karşılaştırılması da farklı iki segmentteki aracın karşılaştırılması olduğundan hatalı olduğu görülmüştür.

Site yönetimi olarak iddia olmaktan öteye geçmeyen bilgileri yeteri kadar teyit etmeden alıntı yapıp yayınladığımız için özür dileriz. Söz konusu yazı yayından kaldırılmıştır. Firma tarafından araç hakkında yapılan beyanda bulunan içeriklere göre araç hakkındaki teknik veriler için resmi site bağlantısı da eklenmiştir.

http://www.chemring.co.uk/media/image-library/images/sensors-electronics/husky-mounted-detection-system.aspx

WWW.TRSAVUNMASANAYİ.NET YÖNETİMİ


Like it? Share with your friends!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in