ULAK BAZ İSTASYONLARI TURKCELL’E TESLIM EDILDI


Mobil iletişim teknolojilerinin milli tasarım ile kazanımında önemli bir yere sahip olan ve bir mihenk taşı olarak görülen ULAK Baz İstasyonunun, mobil operatör Turkcell’e yapılan ilk parti teslimatı başarıyla tamamlandı. ASELSAN ve Turkcell arasında imzalanan ASELSAN ULAK Sistemlerinin Tedarikine İlişkin Sözleşme kapsamında, ilk partinin teslimatı yapıldı. Geri kalan baz istasyonlarının 2019 Yılı ilk çeyreğinde teslim edilmesi
planlanıyor.

 

 

Teslim edilen cihazların Karadeniz Bölgesine kurulumunun Nisan 2019 tarihinde başlanması bekleniyor. Halihazırda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Rize, ASELSAN, Netaş, Ulak Haberleşme ve Şile lokasyonlarında 26 baz istasyonu canlı şebekede çalışıyor.

Yeni siparişler doğrultusunda 2019 yılında da devam edecek olan Turkcell teslimatlarının yanı sıra, halihazırda imzalanmış sözleşmeler kapsamında Vodafone Türkiye ve Türk Telekom teslimatlarına da 2019 yılında
başlanacak.

 

ULAK Makrocell Baz İstasyonu; 3GPP tarafından yayınlanan Release 10 ve Release 11 standartları temel alınarak ve donanımsal olarak herhangi bir değişiklik yapılmadan yazılımsal olarak gelişmeye açık esnek mimari ile Release 12 ve Release 13 standartlarını destekleyecek ve Ticari/Kamu Güvenliği şebekelerinde kullanılmak üzere farklı frekans bantlarında çalışabilecek şekilde geliştirilmektedir.

Ürün portföyünü zenginleştirecek şekilde LTE-A’nın

  • DarBant Haberleşme Sistemleri ile Entegrasyonu,
  •  LTE-Advanced Mobil Terminal Güvenlik Yazılımları

geliştirilmesine yönelik çalışmalar da yürütülmektedir.

4.5G Haberleşme Sistemlerinin geliştirilmesi ile hem operatörlerin hem de kamu kurum ve kuruluşlarının yüksek hızlı, kesintisiz ve güvenli haberleşme konusunda ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir.


Like it? Share with your friends!

513SHARES
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in